TURKEY - ATV Canlı

ATV'ler, turkuaz Medya Grubu, Türkiye'de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından oluşmaktadır. Türkiye'de yayın yapan tüm ulusal kanallar, ön plana çıkan tek film dizisidir. Kanalın genel yayın yönetmeni Metin Ergen.

12 Temmuz 1993'te Dinç Bilgin tarafından deneme yayınlarına başladı ve 9 Eylül 1993'te normal yayına gitti.ATV, 90'lı yıllarda TRT 1, Star TV, Show TV ve Kanal D'den sonra yayınlanacak, Süper Baba, İkinci Bahar, Çiçek Taksi, Tatlı Ucubeler, Mahalle Muhtarları, İlişkiler, Gurbetçiler, Sıcak Saatler, Baba Evi, Olur mu Affet Bizi Hocam gibi yerli dizileriyle geniş bir izleyici kitlesi vardı.

Prima TV, Kiss TV, Yeni TV, Sabah, New Century, Bugün, Asabi, Yangın, New Century, Takvim ve Photomag Gazeteleri, Kiss FM, Yeni Radyo, Romantik Radyo, Şık FM, Radyo Sporu, Gerçek, Şamdan, Para, Sinema Merkezi Medya Grubu kuruldu.1994 yılında çığır açan Politik Meydan'da seçilen ilk sezonu ATV'ye çok yüksek bir puan verdi.

Mayıs 2005'te Ciner Grubu tarafından satın alındı. 1 Nisan 2007'de Kanal 1 ve Sabah gazetesini içeren televizyon kanalı ve gazete, Central Media Group'un iştirakleri de dahil olmak üzere TMSF tarafından ele geçirildi.2007 yılında yapılan ihale sonucunda ATV ve Sabah gazetesinin sahibi Merkez Yayıncılık, Turkuvaz A.Ş.'ye satıldı. Halen Turkuvaz Medya Grubu altında yayın yapmaya devam ediyor.

Aralık 2013'te, Kalyon İnşaat'ın sahip olduğu Zirve Holding'in hamisi Orhan Cemal Kalyoncu satıldı. Halen a2, Haberler, Spor, Haberler, minikaGO, Para, Radyo Turkuvaz, Vav Radyo, Sabah gazetesi, Yeni Asır gazetesi, Takvim gazetesi ve Fotomaç gazetesi bulunmaktadır.atv yayın akışı, atv haber, atv dizileri, atv frekans, atv yayın akışı bugün, atv kuruluş osman,

Broadcasting Now

Comments